Miközben a Red Bullnál Vettel felrúgta a csapatutasítást, Rosberg „jófiú” volt, és engedelmeskedett. Ettől a helyzet nem lett sokkal könnyebb, és Brawn is elmondta, hogy nem szívesen ad ki ilyen parancsokat – de csak ő rendelkezik a teljes képpel.
„Nem szeretek ilyen döntéseket hozni – de egyik autóval sem voltunk kényelmes helyzetben”- kezdte a csapatfőnök a Sky Sports The F1 Show műsorában.
„Ismét csak azt tudom mondani, hogy nagyon nehéz összehozni az üzemanyag-spórolást és a nyílt harcot a csapattársak között, ha ilyen keményen küzdenek egymás ellen. Ahogy már elmondtam, nem szeretek olyan utasításokat adni, mint amit Malajziában; nem ilyen a sporttal kapcsolatos természetem. Ez a csapat már a múltban is többször demonstrálta, hogy nagyon boldogak vagyunk akkor, ha a versenyzőink egymás ellen küzdenek. Az elmúlt években gyakran tettünk így”- mondta a Mercedes csapatfőnöke.
A következő kérdés a versenyzők közötti hangulatot érintette. Rosberg érthetően csalódott volt a leintést követően, de a csapatfőnök elmondta: a futam után mindent tisztáztak a csapattársakkal. Hamilton a dobogón elmondta: szerinte Rosbergnek kellene ott állnia.
„A helyzet nagyon jó. Ez annak is a mércéje, hogy Lewis eléggé kellemetlenül érezte magát emiatt”- mondta Brawn Hamilton gesztusáról.
„Nico és Lewis sem volt tisztában a teljes képpel annyira, mint én. A Lewis szerződését érintő tárgyalásokban sohasem volt szó arról, hogy ki az elsőszámú versenyző, és a ki a második – sohasem említette meg ezt, és nem is volt ilyen problémánk. Ez a versenyen is világossá vált. Egy dologról van szó: egyenlőség”- folytatta a szakember.
„Ugyanazt a felszerelést akarja, ugyanazokat a lehetőségeket – és ez remek. Nagyszerű, hogy rendelkezik ezzel a magabiztossággal, és az a hozzáállása, hogy nem akar kivételezést; egyenlő feltételeket akar. Szerintem ezért érezte magát kicsit kellemetlenül a helyzet miatt. Nekem kellett döntést hoznom a pitwallon azzal kapcsolatban, hogy mit fogunk tenni. Én sem mondanám azt, hogy teljesen egyetértek vele, de én rendelkeztem minden ténnyel és információval. Úgy éreztem, nekem van meg minden információm a döntéshez, a versenyzőknek pedig nem áll ez a rendelkezésére. A verseny után szerintem mindketten felismerték, hogy ez volt a helyes döntés”- elemezte a helyzetet Brawn.
„Tisztában vagyok vele, hogy milyen döntéseket kell hoznom. Nagyon boldogan próbálom igazolni ezeket – vagy felteszem a kezem, ha rosszul döntöttem. De valakinek meg kell hoznia ezeket a döntéseket. Ezeket nem egy csoport vagy egy bizottság hozza meg – erre nincs idő és nem is lenne hatékony. Nem sikerülhet minden alkalommal jól: ha egy bizonyos időszakban mindig jól sikerül, akkor már elég remekül végzem a dolgom.”
A britet a Mercedes futóművéről is megkérdezték, mely FRIC névre hallgat, és lényege, hogy mind a négy felfüggesztést összekapcsolják hidraulika segítségével. Brawn természetesen nem kívánt elmélyedni a technika pontos részletezésében:
„Ez is egy újabb módja annak, ahogy a csapatok próbálják optimalizálni az aerodinamika működését; próbálják optimalizálni az autó futását és viselkedését. Ez tipikus Forma-1. Arról szól, ahogy próbálunk kiaknázni minden lehetséges utat. Nem gondolom, hogy túl sok csapat rendelkezik még hagyományos lengéscsillapítókkal és rugókkal. Az istállók próbálják fejleszteni az autókat ilyen rendszerek segítségével.”